Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Sumo

Dnia 29.10.2022 roku w Lublinie, w hali MOSIR odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Sumo. Celem zawodów była popularyzacja sumo oraz sprawdzenie umiejętności najmłodszych adeptów sumo. W turnieju mogły startować dzieci urodzone w roczniku 2008 oraz młodsi. Na turniej została zaproszona nasza Szkoła, którą reprezentowała 7-mio osobowa kadra uczniów. W turnieju startowało 90 zawodników z klubów i klas sportowych o profilu zapaśniczym. Dużym wyróżnieniem było zaproszenie naszej szkoły na taki turniej. Zawodnicy startowali w poszczególnych wagach gdzie walczył każdy z każdym.
W wadze 35 kg  uczeń naszej szkoły Paweł Cięszczyk zajął I miejsce i zdobył złoty medal.
W wadze +80 kg Mateusz Twardowski zajął II miejsce i zdobył srebrny medal. W wadze 55 kg Marek Filipek zajął III miejsce i zdobył brązowy medal. W wadze +80 kg Mikołaj Mościcki zajął III miejsce i zdobył brązowy medal. W wadze 50 kg Wiktor Reluga zajął III  miejsce i zdobył brązowy medal. W wadze 40 kg Mikołaj Kramarczuk zajął III miejsce i zdobył brązowy medal.  I w wadze 45 kg Kornel Sitko zajął III miejsce i  zdobył brązowy medal.
W całym turnieju SPS Nr 26 zdobyła 7 medali w tym złoto, srebro i 5 brązowych.