Klasowy kulig 3S

W jednym z najbardziej o tej porze roku malowniczych miejsc w Lublinie, w dniu 16 lutego 2018r. uczniowie klasy 3 S wraz z rodzicami i panią wicedyrektor Alicją Dudak wzięli udział w kuligu i ognisku zorganizowanym w Muzeum Wsi  Lubelskiej. Skansen zachwycił nas pięknymi krajobrazami przyozdobionymi białym puchem. W zimie trudno o lepsze miejsce w Lublinie na kulig. Dzyń, dzyń, dzyń sanki dzwoniły dzwoneczkami – a my dowiedzieliśmy się od woźnicy, że kulig to jeden lub kilka zaprzęgów konnych z przyczepionymi saniami jadącymi w formie orszaku, organizowany w ostatnim tygodniu karnawału, w Polsce zwanego zapustami. Zaś janczary to niewielkie dzwoneczki przywiązane do uprzęży końskiej, skutkiem czego zaprzęg biegnąc wywołuje charakterystyczny dźwięk w rytm końskich kroków. Po przejażdżce saniami i ognisku z pieczonymi kiełbaskami odbyła się prawdziwa bitwa na śnieżki. Dzień ten na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako niezapomniane wydarzenie, świetna zabawa, olbrzymia frajda oraz wspaniała przygoda.

Uczniowie wraz z wychowawcą serdecznie dziękują za gościnność Dyrekcji skansenu, a naszym rodzicom za pomoc w organizacji i aktywne uczestnictwo w klasowym kuligu !!!

Białe pola, białe lasy
toną w białym śnie.