Informacje ze szkolnej Biblioteki

Drodzy nauczyciele, rodzice, opiekunowie!

Program wydawniczy  „Czytam sobie”

Chciałabym zachęcić Państwa do zapoznania się z programem wydawniczym  „Czytam sobie”  na stronie www.czytamsobie.pl  przeznaczonym do nauki czytania oraz akcje społeczne promujące czytelnictwo , a także do sięgnięcia po książki z tej serii (wybrane tytuły znajdują się w naszej bibliotece szkolnej).  Dla rodziców, inspiracje i wskazówki dla nauczycieli i wiele innych przydatnych do pracy z dzieckiem informacji i materiałów.

Książki z tej serii rekomendowane przez specjalistów do nauki czytania ze zrozumieniem, pomagają ćwiczyć dziecku głoskowanie. Seria „Czytam sobie”, to propozycje książek, dzięki którym nauka czytania jest dla dzieci nie tylko cenną lekcją, ale przede wszystkim dobrą zabawą. Książki uporządkowane są w trzech poziomach, stopniujących poziom zaawansowania umiejętności czytania.

P.1 (Copy)

Poziom 1 to proste i zabawne historie, które będą doskonałym początkiem na edukacyjnej drodze dziecka. To zestaw, który pomaga dziecku przyswajać podział słów na głoski. Duża czcionka, barwne ilustracje oraz przykuwające wzrok elementy graficzne sprawiają, że książki z tej serii ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania.

P.2 (Copy)

Poziom 2 to książeczki przeznaczone dla dzieci, które już rozpoczęły naukę czytania. Zdania są dłuższe i bardziej złożone, pojawiają się bardziej złożone dialogi. Na tym etapie mały czytelnik doskonali dotychczasowe umiejętności oraz poznaje  podstawowe głoski. Uczy się także sylabizowania, a przyswajanie nowych wyrazów ułatwia duża czcionka oraz kolorowe rysunki.

P.3 (Copy)

Poziom 3 to tytuły stworzone z myślą o dzieciach, które potrafią już samodzielnie czytać, a sama lektura pozwala im rozwijać pasje. To ostatnia, najbardziej wymagająca część z całej serii książek „Czytam sobie”. Umieszczone w nich ilustracje są w kolorze czarno-białym – po to, by nie rozpraszać małych czytelników i dać im poczucie obcowania z prawdziwą książką. Książeczki z poziomu 3 dodatkowo zawierają słownik trudniejszych słów.

PRZYKŁADY:

p1 (Copy)

POZIOM 1

BJ1jpg (Copy)

POZIOM 2

BJ2 (Copy)

Miło mi Państwa poinformować, że od tego roku w biblioteka szkolna ma do zaoferowania Państwu dwa nowe czasopisma: Małe Charaktery oraz Mindful Kids.

MCh1 (Copy) MCh2 (Copy)

„Małe Charaktery” to czasopismo psychologiczne dla dzieci. Ma na celu wspieranie dzieci w kształtowaniu kompetencji psychospołecznych, komunikacyjnych, poznawczych, kreatywnych i logicznego myślenia, budowanie w nich poczucia własnej wartości i sprawstwa oraz wzmacnianie ich umiejętności rozumienia, wyrażania i regulowania emocji, poprzez teksty literackie, zagadki, ćwiczenia i propozycje aktywności, zawierające  konkretne narzędzia potrzebne w wychowywaniu mądrych i szczęśliwych dzieci oraz w tworzeniu z nimi głębokich, opartych na zaufaniu więzi.

Mindful KidsPoznajcie nasze krainy

„Mindful Kids”czasopismo dedykowane najmłodszym czytelnikom, które zawiera ciekawe ćwiczenia, zabawy, eksperymenty i wizualizacje. To magazyn, który ma pomóc dziecku rozwijać uważność, świadomie przeżywać siebie, swoje emocje, uczucia i otaczający świat. Czasopismo jest przeznaczone zarówno dla dzieci i ich rodziców, jak i dla nauczycieli, którzy chcą wprowadzić elementy treningu mindfulness na swoich zajęciach.

Co znajduje się na łamach magazynu?

Opracowane przez doświadczonych nauczycieli i pedagogów  zabawy relaksacyjne, zagadki, wizualizacja oraz gry i łamigłówki, ćwiczenia oddechowe, eksperymenty i zadania rozwijające w dzieciach umiejętność bardziej świadomego przeżywania siebie, swoich emocji, uczuć i świata. To narzędzia do pracy z dzieckiem, które mają pomóc ćwiczyć z nim uważność, ale też zapewnić rozrywkę.

UWAGA!!!   YBAГA!!!

Biblioteka szkolna informuje, iż posiada kilka książek dla dzieci w języku ukraińskim.  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do ich wypożyczania.

KU1 (Copy)