„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.”

Biblioteka czynna:

Poniedziałek: godz.: 8.30 – 14.30

Wtorek: godz.: 8.30 – 14.30

Środa: godz.:  8.00 – 15.00 /14.00–15.00 konsultacje/

Czwartek: godz.: 8.30 – 14.30

Piątek: godz.:  8.30 – 14.30

Biblioteka szkolna przeznaczona jest dla  uczniów, nauczycieli oraz pracowników zatrudnionych w placówce. Składa się z dwóch pomieszczeń: czytelni (w której odbywają się również zajęcia dydaktyczne) oraz wypożyczalni.

Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia różnego rodzaju zbiory uwzględniając aktualne potrzeby szkoły oraz zainteresowania uczniów:

• read-owl-1376297_960_720Książki
  • Dokumenty audiowizualne
  • Dokumenty szkolne
  • Podręczniki
  • Czasopisma

W naszym księgozbiorze znajdują się:

• Lektury
  • Literatura przygodowa
  • Literatura obyczajowa
  • Baśnie
  • Bajeczki i wierszyki
  • Biblioteczka Dużej Czcionki
  • Literatura popularno-naukowa
  • Literatura pedagogiczna

„Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.”  (Józef Czechowicz)

Zachęcamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do wypożyczania książek

>> LISTA LEKTUR SZKOLNYCH 2019/2020 <<<

>>> KLUB CIEKAWEJ KSIĄŻKI <<<

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice i opiekunowie uczniów naszej szkoły.
  2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  3. W bibliotece należy zachować ciszę.
  4. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu, wypożyczając do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.
  5. Biblioteka udostępnia swoje zbiory od września do czerwca w wyznaczonych godzinach.
  6. Książki wypożyczane są na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia.
  7. W przypadku zagubienia lub zniszczenia wypożyczonej książki, należy ją odkupić.
  8. Obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.
  9. Użytkownicy zobowiązani są do poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki.
  10.  Każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem biblioteki i przestrzegać go.

>>  REGULAMIN KORZYSTANIA Z PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH  <<<

Lektury:

Klasy 1-3 GrimmJ.-Basnie-dla-dzieci     katechizm-polskiego-dziecka    Andersen H. CH.-Baśnie

Klasy 4-6 Wybicki J.-Mazurek-Dąbrowskiego     Twain M.-Przygody-Tomka-Sawyera     Słowacki J.-W-pamietniku-Zofii-Bobrówny     Sienkiewicz H.-W-pustyni-i-w-puszczy     Sienkiewicz H.-Janko-muzykant     Prus B._Katarynka     Montgomery L. M.-Ania-z-Zielonego-Wzgorza     Mickiewicz A.-Ballady-i-romanse-Powrot-taty     Mickiewicz A.-Ballady-i-romanse-Pani-Twardowska     Makuszyński K.-Awantura-o-Basię     Makuszynski K.-Szatan-z-7-klasy     Krasicki I.-Bajki-nowe     Korczak J.-Król-Macius-Pierwszy     Kipling R.-Księga-dżungli Burnett F. H.-Tajemniczy-ogrod

– Biblioteka internetowa „Wolne lektury” – www.wolnelektury.pl

– Biblioteka internetowa „Exlibris” – www.exlibris.biblioteka.prv.pl

– Książki do słuchania, książki audio – www.audiobook.pl

– Książki audio – www.daisy.pl

WYDARZENIA BIBLIOTECZNE 2019/2020:

WYDARZENIA BIBLIOTECZNE 2018/2019:

WYDARZENIA BIBLIOTECZNE 2017/2018:

WYDARZENIA BIBLIOTECZNE 2016/2017: