Bezpieczne ferie

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych naszej szkole odbyły się różne zajęcia związane z tą tematyką. W budynku na ul. Bronowickiej, jak i ul. Krochmalnej zaprosiliśmy pracowników Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji. Podczas spotkania uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i poruszania się po drodze. Funkcjonariusze omówili zagrożenia czyhające na młodzież w trakcie korzystania z Internetu, oraz samotnego przebywania w domu. Poruszona zastała również kwestia kontaktu z nieznajomymi osobami.

W szkole przy ul. Krochmalnej zostały przeprowadzone warsztaty podczas których uczniowie ugruntowali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa zabaw na świeżym powietrzu podczas zimy, oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu.

Uczniowie klas młodszych na ul. Bronowickiej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych podczas których dowiedzieli się jak zdrowo i bezpiecznie spędzić ferie, rozwiązywali quizy, a najbardziej aktywni otrzymali nagrody w postaci odblasków.
Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.