Aktywna Integracja w Europie – Münster

„Aktywna integracja w Europie” to nazwa projektu stworzonego przez partnerskie Miasto Lublina – Münster (Niemcy) zrealizowanego w formie warsztatowej w dniach 3-6 listopada 2016 roku. Projekt miał na celu integrację taneczną osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz ich aktywizację społeczną. Miasto Lublin reprezentowane było przez Zespół Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie oraz Fundację Teatroterapia Lubelska.
W imieniu naszej szkoły wyjechała ekipa Akademii Pana Piotra czyli integracyjnej grupy tanecznej uczniów Zespołu Szkół nr 4 oraz tancerzy Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA. Ewa, Damian, Tomek i Jasiek (uczniowie z III klasy Gimnazjum Nr 20) zapoznali się z reprezentantami miast partnerskich Münster, tj.: York (Wielka Brytania), Kristiansand (Norwegia), Mühlhausen (Niemcy), Monastyr (Tunezja), Riazań (Rosja).
W ramach projektu uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych pod nazwą „Get the dance” oraz „Surprise”, podczas których poznali układy taneczne, tańce integracyjne oraz elementy tańca improwizowanego. Wśród atrakcji przygotowanych przez koordynatorów projektu znalazło się panoramiczne zwiedzanie miasta, wycieczka do zoo, udział w widowisku sportowym „Show the Sports”, dyskoteka.
Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas pobytu w Münster była prezentacja grup z poszczególnych miast. Uczestnicy warsztatów obejrzeli Akademię Pana Piotra we fragmentach „Kopciuszka” oraz teledysk „Dwa światy, jeden czas”.

Tak o tym wydarzeniu pisała zagraniczna prasa >>><<<

Z pobytu w Münster przywieźliśmy ze sobą nie tylko zdjęcia, ale też mnóstwo niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń i przyjaźni.