,,Wiosna w sadzie”

W dniu 18 maja 2017 r. w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Wędrówka przez cztery pory roku” uczniowie klas;  3 A, 3 Az, 3 Bz i 2 Ez, 3 Ez wybrali się na wycieczkę do sadu doświadczalnego znajdującego się w Gospodarstwie Doświadczalnym Uniwersytetu Przyrodniczego na Felinie przy ul. Doświadczalnej. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego jakim jest sad, obserwacja drzew owocowych i krzewów w porze kwitnienia oraz prac wykonywanych wiosną w sadzie.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliskiej odległości posadzone w rzędach kwitnące drzewa owocowe, poszczególne elementy kwiatów, zawiązki owoców oraz posłuchać ciekawostek o owadach zapylających kwiaty. Od dzisiaj już wiedzą, że  czas kwitnienia drzew owocowych jest różny; jabłoń jest rozłożysta i ma kwiaty biało – różowe, grusza jest smuklejsza od jabłoni z białymi kwiatami zaś śliwa ma kwiaty lekko różowe. Uczniowie przekonali się, że wiosenny sad jest piękny, ukwiecony, pachnący, biało – różowy i tętni życiem.

Na pewno wrócimy tu jeszcze raz we wrześniu,  dziękujemy pracownikom sadu doświadczalnego za interesujące zajęcia.