Dzień Kolorowej Skarpetki

Jest taki dzień, kiedy w szczególny sposób chcemy zwrócić uwagę na godność osób z Zespołem Downa. 21 marca 2017 r. nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji Lubelskich Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, w tym roku pod hasłem; „Mój głos, Moja społeczność”. To święto jest  nazywane również Dniem Kolorowej Skarpetki. Uczniowie przygotowali na ten dzień bogaty program artystyczny; grupa teatralna uczniów i  nauczycieli (scenariusz i reż. Dorota Waryszak) spektakl „Myszy i koty – oto ich psoty” oraz pokazy taneczne i wokalne –  zespoły; „Chochliki”, „Na raz i na dwa” i „Na trzy i na cztery”. Uczniowie otrzymali foto-kalendarze sponsorowane przez  Stowarzyszenie – „Radość Dawania” działające przy ZS nr4. W tym dniu wieczorem ponownie byliśmy razem. Ol godz.18.00  zainicjowaliśmy spotkanie  w kościele p.w. św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji dzieci z zespołem Downa oraz ich rodzin.

Zaś 26 marca, w niedzielę  nasi artyści mieli okazję po raz kolejny zaprezentować swoje zdolności teatralno-taneczne podczas występu w sali Widowiskowej Teatru im. H.Ch. Andersena na Lubelskich Obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa. Spotkaliśmy się jeszcze raz z maluchami – naszymi przyszłymi uczniami oraz z absolwentami i ich rodzinami. Było bardzo wzruszająco i uroczyście. Wszyscy czekamy z ciekawością na kolejny taki ważny, kolorowy i radosny dzień w naszej placówce.