Dzień Grzyba- edukacyjne spotkania z grzyboznawcą

Nadeszła jesień, w lasach pojawiły się grzyby, a jak wiemy zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz doświadczenia, dlatego z okazji Dnia Grzyba przypadającego 24 września zaprosiliśmy do  wszystkich placówek naszej szkoły pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lublinie.
Pani grzyboznawca wygłosiła prelekcje na temat tego jak, kiedy i gdzie zbierać grzyby, na jakie elementy należy zwrócić uwagę aby uniknąć pomyłki i odróżnić grzyby jadalne od podobnych im grzybów trujących. Uczniowie dowiedzieli się też jakie są objawy zatrucia grzybami i jak należy postępować gdy do takiej sytuacji dojdzie. Pani grzyboznawca wyczuliła uczniów, aby nie niszczyli napotkanych grzybów trujących, bo one też mają swoje znaczenie w przyrodzie. Rozdane zostały też ulotki informacyjne i materiały do pracy na lekcjach. Były to bardzo ważne i pouczające spotkania.